KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12948098
nr 1294 8098
Walter Huber
(1933-2016), Sverige
Färgetsning, "Del av ansikte I". PT. Signerad. Motivet: 12,5x10 cm
Walter Huber, schweizisk-svensk bildkonstnär född 1933 i Zürich, Schweiz, död 2016 i Brantevik.
Utrop:
400 kr
måndag 2 december 2019
kl 18:23:31
Walter Huber
Läs mer om Walter Huber